Pusty

Razem: 0,00 zł

Biały Atrament
ul. Aluzyjna 21F/810
03-148 Warszawa
NIP: 566-20-13-926

Pasowania na czytelnika

Powitanie w nowej szkole łączy się z szeregiem nowym doświadczeń w życiu dziecka. Poza powitalnym otrzymaniem ślubowania pierwszoklasisty, apelem, zasiadaniem na miejscach w nowej klasie przychodzi moment założenia karty bibliotecznej i pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej. Na zakończenie krótkiego wprowadzenia czy szkolenia dziecka miło mu wręczyć dyplom pasowania na czytelnika. Na pewno zachęci on do wypożyczenia pierwszej książki.

Pasowanie na czytelnika

Dyplom pasowania na czytelnika to niebanalny sposób na wprowadzenie dzieci w nową rzeczywistość szkolną, ale może być wręczany także przez biblioteki publiczne. Taka forma wprowadzenia uczniów w zasady funkcjonowania biblioteki jest o wiele atrakcyjniejsza niż zwyczajne założenie karty czytelniczej. Dyplomy mają odświętny charakter powitalny i zachęcają do dużej aktywności czytelniczej oraz w skondensowanej formie przedstawiają zalety czytania książek jak to, iż czytanie jest jedną, wielką przygodą!

Słowo od poetki

Wzornictwo w przypadku tych dyplomów jest bardziej spokojne, podobnie jak bardziej stonowana jest kolorystyka. Ilustracje skupiają się na zaprezentowaniu postaci z książkami, np. żabki niosącej stos książek, czytającej dziewczynki czy z reprezentującymi wiedzę mądrymi sowami. Część z dyplomów jest dodatkowo wzbogacona o cytat polskiej Noblistki, poetki Wisławy Szymborskiej: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Te piękne słowa, wypowiedziane przez taki autorytet, którego dzieła wkrótce uczniowie poznają, jest dodatkową zachętą do rozpoczęcia swojej przygody z książkami. Wręczanie takich dyplomów nie jest w każdej szkole normą i może stanowić miłą niespodziankę. Ponad to dyplomy są wykonane z dobrej jakości kartonu, o gramaturze 250 g, w tradycyjnym formacie A4.