Pusty

Razem: 0,00 zł

Dyplomy pasowania na czytelnika

Powitanie w nowej szkole łączy się z szeregiem nowym doświadczeń w życiu dziecka. Poza powitalnym otrzymaniem ślubowania pierwszoklasisty, apelem, zasiadaniem na miejscach w nowej klasie przychodzi moment założenia karty bibliotecznej i pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej. Na zakończenie krótkiego wprowadzenia czy szkolenia dziecka miło mu wręczyć dyplom pasowania na czytelnika. Na pewno zachęci on do wypożyczenia pierwszej książki.

 • BN62

  Format: 
  A4
  Papier: 
  Karton 250g
  Cena brutto: 
  0,99 zł
 • BN68

  Format: 
  A4
  Papier: 
  Karton 250g
  Cena brutto: 
  0,99 zł
 • BN69

  Format: 
  A4
  Papier: 
  Karton 250g
  Cena brutto: 
  0,99 zł
 • BN70

  Format: 
  A4
  Papier: 
  Karton 250g
  Cena brutto: 
  0,99 zł

Pasowanie na czytelnika

Dyplom pasowania na czytelnika to niebanalny sposób na wprowadzenie dzieci w nową rzeczywistość szkolną, ale może być wręczany także przez biblioteki publiczne. Taka forma wprowadzenia uczniów w zasady funkcjonowania biblioteki jest o wiele atrakcyjniejsza niż zwyczajne założenie karty czytelniczej. Dyplomy mają odświętny charakter powitalny i zachęcają do dużej aktywności czytelniczej oraz w skondensowanej formie przedstawiają zalety czytania książek jak to, iż czytanie jest jedną, wielką przygodą!

Słowo od poetki

Wzornictwo w przypadku tych dyplomów jest bardziej spokojne, podobnie jak bardziej stonowana jest kolorystyka. Ilustracje skupiają się na zaprezentowaniu postaci z książkami, np. żabki niosącej stos książek, czytającej dziewczynki czy z reprezentującymi wiedzę mądrymi sowami. Część z dyplomów jest dodatkowo wzbogacona o cytat polskiej Noblistki, poetki Wisławy Szymborskiej: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Te piękne słowa, wypowiedziane przez taki autorytet, którego dzieła wkrótce uczniowie poznają, jest dodatkową zachętą do rozpoczęcia swojej przygody z książkami. Wręczanie takich dyplomów nie jest w każdej szkole normą i może stanowić miłą niespodziankę. Ponad to dyplomy są wykonane z dobrej jakości kartonu, o gramaturze 250 g, w tradycyjnym formacie A4.